Ako začať

Nie je naším cieľom previesť Vás svetom investovania od A až po Z. Informácií a článkov o investovaní je dnes na internete veľmi veľa a rovnako existuje k danej téme aj veľa múdrych kníh. Informácie uvedené na tejto stránke chápte ako pomôcku. Ostatné je už len a len na Vás …

Základom je vybrať si dobrého brokera

Aby ste mohli začať investovať, musíte si otvoriť účet u niektorého z brokerov. Broker je spoločnosť, ktorá umožňuje investovať do akcií spoločností registrovaných na burzách cenných papierov. Niektoré z týchto spoločností ponúkajú možnosť otvoriť si demo účet a virtuálne si vyskúšať investovanie bez nutnosti vlastného vkladu.

Je veľa spoločností poskytujúcich tieto služby a preto si určite budete vedieť vybrať. Dostupných informácií je neúrekom, stačí začať Googliť.

Kde hľadať informácie o spoločnostiach

Akonáhle si vyberiete brokera a na investičnom účte budete mať hotovosť, môžete začať hľadať tie správne spoločnosti na investovanie. K dispozícii je nespočetné množstvo internetových stránok, na ktorých je možné nájsť údaje o spoločnostiach registrovaných na burzách cenných papierov. Pri hľadaní vhodných spoločností nezabúdajte na Snegoo® stratégiu!

Na inšpiráciu uvádzame zopár tipov